Зміст
- Як виробляють
- Які плюси
- Який догляд потрібний
Наповнювач гусячий пух-перо вважається натуральним і складається із суміші сировини від свійських та диких птахів. Головна перевага в тому, що він має теплоізоляційні властивості (не випускає тепло і не дозволяє холоду проникнути усередину). Тому навіть у морозний день у виробі з подібним утеплювачем буде комфортно.
Як виробляють
Перед тим як використовувати наповнювач пух-перо, його обробляють та готують. Поетапно процес виглядає приблизно так:
- вирощування водоплавних птахів. Збір сировини відбувається у певний час. Після його зважують, визначають ступінь вологості, підсушують та обробляють від пилу;
- сортування та складання суміші. На цьому етапі використовують спеціальне обладнання та засоби, що дозволяють очистити сировину від наявних забруднень. У деяких випадках для цих цілей задіяна гаряча пара;
- збір та пресування в пакунки. Тут використовують спеціальний вентилятор.
Перед тим як відправити сировину виробнику, її обов'язково перевіряють та роблять відповідні аналізи. Безпека підтверджується ветеринарним доказом. Якщо пух доставляють із зон, де спостерігаються хвороби у птахів, його обов'язково дезінфікують.
Які плюси
Найдорожчим різновидом утеплювача вважають ту, де кількість пуху 99-100%. Ця категорія є ексклюзивною і потребує особливого догляду.
Пух-перо має свої плюси та мінуси. Позитивними властивостями можна вважати:
- підвищена міцність;
- низька теплопровідність;
- гігроскопічність;
- невелика вага.
У такому наповнювачі спостерігається хороша циркуляція повітря, отже, пушинки не будуть пріти і деформуватися.
Мінус незначний, але все ж таки є. Іноді перини вибиваються з-під підкладу і завдають певних незручностей. Пух не підходить алергікам, оскільки може стати причиною нападу.
Коли до елітної категорії додають перо, її якісні характеристики знижуються. Найнижчим та менш довговічним показником вважають поєднання 30% на 70%.
Ще одним важливим критерієм може бути показник FILL POWER. Чим він вищий, тим краще. Він означає пружність пуху та здатність відновлення після стиснення.
Який догляд потрібний
Перед тим як використовувати для виробів, наповнювач гусячий пух-перо просочують водовідштовхуючим складом. При пошитті пуховиків беруть найвищу категорію (70/30%). Одяг виходить легким, але теплим. Щоб сировина не просочувалася крізь тканину і не завдавала незручностей, її попередньо поміщають у мішечки тканини і використовують додатковий підкладковий матеріал.
Верхній одяг з таким утеплювачем потребує особливого догляду. У пральній машині такі вироби прати не рекомендується. Для збереження прекрасного вигляду і якостей краще користуватися послугами хімчистки.
Якщо ви вирішили самостійно випрати пуховик з натуральним наповнювачем, не забудьте про спеціальний засіб та тенісні м'ячики, оскільки вони не допустять утворення грудок. Віджимання та машинне сушіння заборонені.