Натуральна вовна славиться здатністю зігрівати навіть у сильні морози. Волокна, отримані від різних тварин, відрізняються особливими цілющими властивостями, тому одяг з них благотворно впливає на стан суглобів, шкіри, м'язів тощо. Як природний наповнювач для пуховиків може використовуватися верблюжа вовна.
Що враховувати при виборі
При купівлі пальто насамперед звертайте увагу на його вартість. Підозріло дешевий виріб має викликати сумніви щодо натуральності матеріалу. Справжня верблюжа вовна трохи колеться, але менше, ніж овеча. Натуральний матеріал практично неможливо пофарбувати, тому в більшості випадків наповнювач має природний відтінок широкої гами кольорів - від білого до бурого і червоно-коричневого.
Якщо до пуховика додається зразок наповнювача, спробуйте матеріал на дотик: він має бути досить гладким і м'яким. Щоб остаточно переконатися, що перед вами не синтетична підробка, можна підпалити волокно. Справжня верблюжа пряжа горить досить довго, обвуглюється, але не оплавляється і не виснажує неприємний запах пластмаси.
Для не найсуворішої зими (до -15–20 градусів) можна вибрати пуховик із наповнювачем із шерсті щільністю до 100 мкм. Якщо у вашому регіоні температура в холодну пору року опускається за позначку -30 °С, зверніть увагу на утеплювач з пуху та підшерстя завтовшки 17-25 мкм.
Властивості вовни верблюда
Як наповнювач для пуховиків найчастіше використовується підшерстя монгольського бактріана. Цей двогорбий верблюд дає волокна для виготовлення одночасно теплого та легкого матеріалу, тому навіть зимове пальто з таким утеплювачем матиме невелику вагу. Пряжа з вовни бактріану благотворно впливає на шкіру, зменшує запалення та подразнення. Покриті ланолін волокна сприяють поліпшенню стану м'язів і суглобів. Регулярне носіння одягу з натурального матеріалу може стати відмінною профілактикою ревматизму, радикуліту тощо.
Плюси верблюжої вовни:
- повітропроникність. Наповнювач відмінно утримує тепло, але не заважає циркуляції кисню, тому в зимовому одязі буде комфортно і не жарко;
- антистатичність. Вовняний утеплювач не електризується;
- гігроскопічність. Волокна не накопичують вологу, забезпечуючи ефект сухого тепла.
До недоліків верблюжої вовни можна віднести високу вартість. Крім того, одяг з такого матеріалу — не найкращий варіант для людей, які страждають на астму та алергію. Як і багато інших видів натуральної вовни, отримані від верблюдів волокна не відрізняються гіпоалергенністю.
Особливості догляду за натуральним наповнювачем
Найкращим варіантом догляду за пуховиком з верблюжої пряжі є здавання виробу в хімчистку. Якщо ви хочете самостійно прати пальто, робити це краще вручну за температури 30–40 °С. Віджимати виріб у пральній машині категорично не рекомендується, оскільки утеплювач може збитися в грудки. Краще дати пуховику висохнути самостійно в розправленому вигляді недосяжності для прямих сонячних променів. Після прання пальто бажано прополоскати у теплій воді щонайменше тричі. Це дозволить вимити із дрібних волосків залишки порошку.